En Çok Beğeni Gören Korku Filmleri

en cok begeni goren korku filmleri

Korku filmleri tutkunlarından biriyseniz mutlaka En Çok Beğeni Gören Korku Filmleri hakkında bilgi sahibi olmalı ve bu filmleri de izleyerek listenizi tamamlamalısınız. Günlük hayatın akışından sizi uzaklaştıracak olan korku filmleri, bir an bile gözünüzü ayırmadan izleyeceğiniz heyecanlı film türleri arasındadır. Siz de korku filmi aşığıysanız listenizde olmazsa olmaz bazı filmlerin şunlar olduğunu söyleyebiliriz:

en cok begeni goren korku filmleri

O (1990)

Günümüzde yeniden çevrimi olsa da 1990 yapımı unutulmayan en beğenilen korku filmleri arasındadır. Bir palyaço olarak görülse de filmdeki karakter herkesin rüyasına korktuğu şey olarak girebilme yeteneğine sahiptir.

Kötü Ruh (1982)

Banliyöde çalışan bir ailenin evini hayaletler basar. Bu hayaletler evin küçük kızını almak istemektedir. Ailede hayat artık kontrol edilemez bir hale gelmiştir. Film hakkında verilebilecek en önemli detaylardan biri de kamera kapalı olduğu zaman da sette enteresan olayların yaşanması ve başrolde oynayan küçük kızın bir hastalık sonucu gerçek hayatta ölmesidir.

Testere (2004)

En çok beğeni göre korku filmleri arasında şüphesiz ilk sırada sayılabileceklerden biri de testeredir. İlk filmin açılışı iki adamın kendisini bir banyoya zincirlenmiş şekilde bulmasıyla başlar. Kurtulmak için bilmeceleri çözmekten başka yol yoktur.

Blair Cadısı (1999)

Üniversitede okuyan üç sinema öğrencisi Blair cadısı efsanesi hakkında detaylı bilgi edinmek ister ve bu efsanenin geçtiği ormana doğru yol alır. Ancak kaybolan öğrencilerin bir sene sonra çektiği video görüntüleri ortaya çıkacaktır.

Cesetler Evi (2003)

Cadılar bayramı zamanında geçen filmde çiftler arabayla giderken bir otostopçuya rastlayarak bunu arabaya alır. Otostopçu kız sürekli bindiği arabaları kendi evine götürmekte ve arabadakileri sadist ailesine teslim etmektedir.

Kuzuların Sessizliği (1991)

FBI stajyeri olan Clarice, seri katil davasıyla karşı karşıya kalmıştır ve bunu çözmek için bir seri katilin psikolojisini anlamaya çalışır. Bu seri katil de Hannibal Lecter’dır.

Şeytan (1973)

Bir kitaptan uyarlanan bu film 12 yaşındaki kızın içerisine şeytan girmesiyle başlar. Kızın annesi, kızını kurtarmak için pek çok yolu deneyecektir.

Dehşet Kapanı (2012)

Yolculuğa çıkan bir grup genç ormanda buldukları kulübenin içerisine girer. Bu kulübede ilgilerini çeken eski kalıntılar vardır ve gençler izlenmektedir.

Teksas Katliamı (1974)

Yine bir otostopçu hikayesi olan bu film tamamen bir mezbahada ve eski bir evde geçer. Bir problem yaratmayacaklarını düşündükleri otostopçu korku dolu anların nedeni olacak ve büyük bir katliam yapacaktır.

İşte sizlere bu yazımızda da En Çok Beğeni Gören Korku Filmleri sıraladık.

İLGİLİ MAKALELER