En İyi Gerilim ve Korku Dizileri

Korku filmleri izlemeyi seviyorsanız kesinlikle korku dizileri de size aradığınız etkiyi verecektir. Sürükleyiciliği hiçbir zaman bitmesin ve sadece 2 saate sığmasın diyorsanız o zaman korku filmlerinin dışında iyi bir korku ve gerilim dizisine de başlayabilirsiniz. Bu nedenle en iyi gerilim ve korku dizileri listemize bakabilir ilginizi çeken yapımlardan birine başlayabilirsiniz.

en iyi gerilim ve korku dizileri

Stranger Things (2016-)

Geçtiğimiz sene tüm dünyayı kasıp kavuran Stranger Things hala devam eden gerilim yapımları arasında. 1980’li yıllarda geçen dizi kasabaya musallat olan doğa üstü güçleri anlatıyor. Bir grup çocuk dizinin başrolünde olduğu için diğer yapımlardan çok daha farklı ve ilgi çekici olan Stranger Things Netflix yapımı bir dizi. Bu maceraya ortak olarak korku doldu dakikalar yaşamak için diziye bir an önce başlayabilirsiniz.

The X-Files (1993-)

Gizemli olay denildiği zaman akla gelen ilk dizilerden biri olan The X Files paranormal olayları da zaman zaman bölüme konu ettiği için izleyicinin korkmasını sağlayan dizilerden biridir. Kült diziler arasında olan yapım 2016 yılında geri dönerek hayranlarını mutlu etti.

Supernatural (2005-)

Görebileceğiniz en geniş doğaüstü yaratıklara sahip dizilerden biri olan Supernatural, korku ve gerilim filmlerinin başlıcalarından biridir. İki kardeşin doğaüstü güçlerle savaşını anlatan dizinin hayran kitlesi de oldukça fazla.

The Walking Dead (2010-)

Zombilerin etrafında dönen film, ilk zombi dizilerden biri olduğu için kendisinden sonra gelen yapımları da büyük ölçüde etkilemiştir diyebiliriz. Hayatta kalabilmek için insanların neler yaptığına şahit oldukça gözlerinizi ekrandan ayıramayacağınız dizinin izleyici kitlesi çok yüksek.

Hannibal (2013 – 2015)

En iyi gerilim ve korku dizileri arasında sayabileceğimiz Hannibal, bir seri katil hikayesi diyebiliriz. Soğuk kanlı bu seri katil tüyler ürperten bölümleriyle en iyi gerilim dizileri arasında yer alıyor.

American Horror Story (2011-)

Günümüzün en popüler korku dizisinin American Horror Story olduğunu söyleyebiliriz. İsminden bile ne kadar korkmanız gerektiğini anlayabileceğiniz dizi her sezon ayrı bir korku teması işlediği için de çok fazla ilgi çekiyor diyebiliriz.

Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)

Kült vampir dizilerinden biri olan Buffy the vampire slayer efsane dizi kategorisine girebilecek yapımlardan biri. Vampir avcısını anlatan dizi dönemde yapılmış nadir işlerden biri olduğu için çok fazla sevilmiş ve hayran kitlesi toplamıştı. Hala daha severek ve korkarak izleyebileceğiniz dizilerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İLGİLİ MAKALELER