Gerçek Hikayeleri Anlatan Korku ve Gerilim Filmleri

gercek hikayeleri anlatan korku ve gerilim filmleri

Korku filmleri özellikle de gerçek hikayelere dayanıyorsa izleyici için çok daha etkileyici olduğunu söyleyebiliriz. Gerçek hikayeleri anlatan korku ve gerilim filmleri arasında sayabileceğimiz onlarca ilgi çekici filmler vardır. Yaşanmış olaylara dayandığı için korku seviyesini yükselten ve tüyler ürperten bu filmler beğeni olarak da yüksek puanlar almıştır. Birbirinden farklı hikayeleriyle ilgi çekici olan korku ve gerilim filmlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

gercek hikayeleri anlatan korku ve gerilim filmleri

Kurt Kapanı ( Wolf Creek) 2005

Film Avustralya içerisinde yaşanan gerçek bir olaya dayanıyor. Üç üniversite arkadaşı çevresinde gelişen olaylar bu üç arkadaşın parka gitmesiyle başlıyor. Geri dönünce arabalarının çalışmadığını gören gençler kimsenin olmadığı boş arazide kurtulmak için çaresizce bekler. Onları kurtarmaya gelen kamyonlu bir adamın asıl amacıbu gençleri kurtarmak olmayacaktır.

Tepenin Gözleri (The Hills Have Eyes) 2006

Aile gezisine çıkan çift ıssısz ve sessiz bir çölün ortasına gelir. Kendilerinden başka ıssız çölde kimse yoktur. Ancak bu çöl aslında nükleer denemelerin yapıldığı bir alandır ve sandıkları gibi yalnız da olmadıklarını anlayacaklardır.

Korku Seansı (The Conjuring) 2013

Doğaüstü olayları araştıran bir çift filmin başrolündedir. Ailenin çiftlik evi karanlık ve bilinmeyen bir varlık tarafından ele geçirilir. Bu olayı çözeceklerini düşünen çift aslında çok şeytani bir varlıkla karşı karşıya olduğunu kısa sürede anlayacaktır.

Musallat 2007

Köyde güzelliği ve yakışıklılığı ile dillere destan olan Suat ve Nurcan çifti büyük bir mutluluk içerisinde yaşamaktadır. Ancak ikili evlilik kararı aldığı zaman başka bir alemden varlığın musallat olduğu görülmektedir.

Şeytan Çarpması (The Exorcism of Emily Rose) 2005

Gerçek hikayeleri anlatan korku ve gerilim filmleri arasında en meşhurlarından biri olan Şeytan Çarpması yurtta evinden ayrı uzakta olan bir kızın halüsinasyon görmesiyle başlayan bir hikayedir. Ancak kızın geçirdiği bu krizler çok ciddi boyutlara erişecektir.

Şeytan (The Exorcist) 1973

12 yaşında olan küçük kız ansızın garip davranışlar sergilemeye başlar. Annesi başlarda kızının bir hastalığı olduğunu düşünür. Ancak çok kez doktora gitmesine rağmen teşhis koyulamaz ve rahipten yardım istemeye karar verirler.

Ölü İkizler (Dead Ringers) 1988

Jinekolog olan ikizler kadınları cinsel anlamda da paylaşmaktadır. İkizlerden biri diğerine göre daha cesurdur ve kadından sıkıldığı zaman onu ikiz kardeşine bırakmaktadır. Kadınları kolayca kandırabilecekleri bu düzen bir gün bozulacaktır çünkü utangaç kardeş aşık olduğu kadını sadece kendisi için isteyecektir.

İLGİLİ MAKALELER