Korku Filmleri ile Dalga Geçen Komedi Filmleri

korku filmleri ile dalga gecen komedi filmleri

Korku filmleri seviyor ve sürekli takip ediyorsanız bunlarla dalga geçen komedi filmlerini izlemek ister misiniz? Hem korku filmlerini hatırlamak hem de onlarla eğlenmek için hazırlanan bu mizah türündeki filmler döneminde en sevilen yapımlardan biri olmuştur. Korku filmleri ile dalga geçen komedi filmleri listelerine göz atarak beğendiğiniz filmleri seçebilirsiniz. Korku filmleriyle dalga geçen yapımlar insanı zaman zaman korkutmanın yanı sıra kahkahaya da boğuyor.

korku filmleri ile dalga gecen komedi filmleri

Korkunç Bir Film (2000)

Aynı anda birden çok korku filmiyle dalga geçtiği için korku mizahının önde gelen yapımlarından biri olan Korkunç Bir Film, bir grup genç üzerinden hikayesi anlatılan filmlerden biridir. Nereden geldiği belli olmayan bir seri katil gençleri tehdit etmektedir.

Çılgın Marslılar (1996)

Çölün ortasına inen bir uzay gemisinin dünyaya işgalini anlatan film komedi ve korku öğeleriyle donatılmıştır. Marslılar dost olduklarını söylese de amaçları dünyayı ele geçirmektir ve olaylar gelişir.

Zombieland (2009)

Zombi filmleriyle dalga geçen filmlerden biri olduğu için büyük beğeni toplayan Zombieland zombi avcısını anlatıyor. Son amacı bir kek yemek olan sert karakterli Colombus zombilere karşı bir macera içerisine girecektir.

Zombilerin Şafağı (2004)

Annesi ve kız arkadaşının problemleriyle boğuşan bir adamın hayatı tıkanma noktasına gelmiştir. Yetişkin olmanın zorluklarıyla baş ederken zombilerin dirilmesiyle hayatı alt üst olacaktır.

GORA (2004)

Bir uzay gemisi tarafından kaçırılan Arif’in hikayesini anlatan GORA, Türk yapımı olması nedeniyle ülkemizde büyük ilgi toplayan komedi filmlerden biridir. Arif, uzay gemisinde aşk yaşamaya başlayacak ve hayatı değişecektir.

Kung Fu Sokağı (2004)

Yüksek IMDB puanına sahip olan film serseri mizaçlı fakir birinin çeteye katılmasını anlatmaktadır. Balta çetesine giren gencin hayatı kısa sürede değişecektir.

Uzay Topları (1987)

Star Wars serisinin mizahını yapan bu uyarlama çok sayıda izleyici kitlesine sahiptir. Hikaye aynı Star Wars gibi işlenmektedir. Dönemin kült mizah filmleri arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Korku filmleri ile dalga geçen komedi filmleri genelde komedi film kategorisine girmektedir. Korku gerilim türünde yer almadığı için bu tür filmleri korku kategorisinde aramamanız gerekir. Komedi türüne bakarak korku filmleriyle dalga geçen bu filmleri bulabilirsiniz. Korkunun ve komedinin bir arada buluştuğu filmler sizi kahkahaya boğacak ve keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Sayabileceğimiz diğer filmler The Jerk, Dogma, Çıplak Silah, Şarküteri, Uçak, Ademin Elmaları ve Life of Brian gibi filmleri sayabiliriz.

İLGİLİ MAKALELER