Korku / Gerilim Filmleri Nelerdir?

korku gerilim filmleri nelerdir

Korku filmleri izleyiciyi bambaşka diyarlara sürükleyen ve bir an bile gözünü kırpmasına fırsat vermeyen filmlerdir. Ekran başından ayrılmak istemiyor ve gerilim dolu dakikalar geçirerek gerçek dünyanın koşturmacasından kurtulmak istiyorsanız bu türdeki filmler tam size göre olacak. Korku / Gerilim Filmleri Nelerdir? sorunuz için kimisi gerçek hikayeden uyarlama olan en korku dolu filmlere göz atalım.

korku gerilim filmleri nelerdir

Amerikan Büyüsü ( An American Haunting) 2006

Gerçek bir hikayeden uyarlanan bu film Red River denen bir bölgede geçiyor. Çiftlik sahibinin evinde garip şeyler olmaya başlıyor ve kaynağı belirsiz sesler gittikçe yerini korku dolu dakikalara bırakıyor. Evin tek kızı Betsy ise bu durumdan son derece rahatsız oluyor çünkü bu bilinmeyen varlıklar en çok evin kızını rahatsız ediyor.

Açık Deniz (Open Water)

Tatil için bir adaya giden çift tüplü dalış gezisine katılmaya karar verir. Amaçları sualtındaki güzellikleri keşfetmektir. Herşey yolunda giderken turu düzenleyenler bir hata yapar ve işler sarpa sarmaya başlar. Çünkü çiftimiz denizin ortasında yapayalnız kalır ve açlık, susuzlukla mücadele ederken bir yandan da panikleriyle baş etmek zorunda kalacaklardır.

Let the Right One In (Gir Kanıma) 2008

12 yaşında bir çocuğu anlatan film arkadaş çevresinde sürekli dalga geçildiği için kendisini yalnız hissetmektedir. Ancak arkadaş olabileceği garip bir kız bulmuştur.

Sapık (Psycho) 1960

Korku gerilim filmleri nelerdir sorusuna verilebilecek ilk örneklerden biri de Sapık filmidir. Çok az parası olduğu için sevgilisiyle evlenemeyen kız, patronunun bankaya yatırması için ona verdiği parayla kaçar. Kaçarken kaldığı otelde çalışan saplantılı genç adamla kız arasında tahmin edilemeyecek olaylar gelişir.

Şeytan Tohumu (The Possession) 2012

Boşanmış bir çiftin kızları, bu boşanmadan dolayı pek çok sıkıntı çekmektedir. Ailesinin tekrar bir araya gelmesini çok isteyen kız ailesiyle bir hafta sonu tatiline çıkar. Yolda giderken antika eşya satan bir evde satılanlar kızı garip bir şekilde kendisine çekecektir.

Denizin Dişleri (Jaws) 1975

Bir tatil beldesi olan küçük bir adaya beyaz köpekbalığı gelir. Birkaç ölüm olmasına rağmen belediye turizme engel olmaması için olayı su yüzüne çıkarmaktan kaçınır. Plaj kapatılmadığı için birgün jaws yüzünden çocuk ölür ve herkes köpekbalığını aramaya başlar.

Teksas Katliamı (The Texas Chain Saw Massacre) 1974

İki kardeş babasının mezarını soyan soyguncuları aramak üzere yola çıkar. Yolda aldıkları otostopçu başlarda normal gözükse de başlarına iş açacaktır.

İşte sizlere bu yazımızda Korku / Gerilim Filmleri Nelerdir? sorusunun yanıtını vermiş olduk.

İLGİLİ MAKALELER